• CHARAKTERISTIKA ŠKOLY

Súkromná základná škola United Nations Elementary School bola rozhodnutím MŠVVaŠ SR č. 2014-5701/41148:11-100B zaradená do siete škôl a školských zariadení ako nový právny subjekt.

Súčasťou Súkromnej základnej školy UNES je aj Súkromný školský klub detí, Javorová 644/12, Nitra, v sieti škôl a školských zariadení od 1. septembra 2018.

Názov školy

Súkromná základná škola United Nations Elementary School (UNES)

Javorová12/644, 949 01 Nitra

Stupeň vzdelania

ISCED 1 – primárne vzdelávanie

ISCED 2 – nižšie stredné vzdelávanie

Dĺžka štúdia

9 -  ročná

Vyučovací jazyk

slovenský

Študijná forma

denná

Riaditeľ školy

web

Ing. Iveta Orolínová

orolinova@unes.sk

www.unes.sk

Zriaďovateľ:

Názov

UNITED NATIONS ELEMENTARY SCHOOL, n.o.

Javorová 12/644, 949 01 Nitra

Súkromná základná škola UNES, Javorová 12/6444, Nitra 949 01 je situovaná v mestskej časti Chrenová, v dvojpodlažnej budove s vonkajším školským areálom. Leží mimo frekventovaných ciest a križovatiek.

Budova školy je po komplexnej rekonštrukcii. Interiér má nadštandardné vybavenie, vo vestibule sa vytvorilo príjemné oddychové miesto pre rodičov. Všetky triedy sú vybavené moderným funkčným nábytkom, interaktívnymi tabuľami, pomôckami, čo zabezpečuje podnetné a bezpečné prostredie.

V triedach je maximálny počet žiakov 16, čo umožňuje uplatňovať v značnej miere individuálny prístup. Väčšina žiakov je slovenskej národnosti. Vzhľadom k špecifickému zameraniu školu môžu navštevovať aj deti cudzincov, pre ktoré sme pripravení poskytovať kurz slovenského jazyka. Je tiež možné, aby sa v rámci bežnej triedy optimálne vzdelávali aj deti nadpriemerne nadané a zároveň aj deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Úzko spolupracujeme so Súkromnou materskou školou UNES, ktorá sídli v priestoroch našej školy a jej vzdelávací program nadväzuje na náš , preto najväčšími potencionálnymi klientmi sú deti  z tejto MŠ. Škola ďalej spolupracuje s CPPPaP v Nitre a taktiež využíva služby školskej logopedičky a špeciálnej školskej pedagogičky pri riešení vzdelávacích potrieb našich žiakov.

Pedagogický zbor školy je plne kvalifikovaný. Požadovaným kritériom pre každého pedagóga okrem kvalifikácie je znalosť anglického jazyka. Táto požiadavka vychádza zo zamerania vzdelávacej činnosti školy. Na každého pedagóga sa kladú vysoké osobnostné nároky, ktorých podstatou je profesionálny ale zároveň partnerský a láskavý prístup k deťom, ochota uplatňovať nové postupy v práci so žiakmi, ochota ďalej sa vzdelávať a zavádzať inovácie do vzdelávacieho procesu. V záujme neustáleho skvalitňovania úrovne vyučovania škola využíva služby zahraničných lektorov, ktorí sa spolupodieľajú v procese dvojjazyčného vyučovania.