• Kariérový poradca

kariérový poradca vykonáva činnosti v oblasti prípravy žiakov na ich vstup na trh práce. Pomáha žiakom, aby sa dokázali orientovať vo svojich možnostiach a schopnostiach, aby sa vedeli orientovať v množstve informácií, vo svojom prežívaní a v rozvíjaní pracovných zručností a návykov.  Kariérny poradca podporuje žiaka v hľadaní riešenia, vedie s ním rozhovor, sprevádza ho v jeho plánoch, povzbudzuje ho, motivuje k nájdeniu si vhodného študijného odboru na strednej škole.

Dôležité informácie o možnosti štúdia, informácie pre rodičov, žiakov nájdete tu: http://komposyt.sk

Charakteristika kariérového poradenstva:

– zamerané je na rozvoj človeka s využitím jeho osobných zdrojov a možností;

– rozvíjanie kľúčových kompetencií, plánovanie a sebamanažment;

– podnecuje človeka k tomu, aby prevzal zodpovednosť za svoj vlastný život a tvorbu kariéry;

– sústreďuje sa na motiváciu človeka, jeho obraz o sebe, na životné hodnoty, budúce

perspektívy a rozvíjanie kontaktov s ostatnými ľuďmi;

Aktuálne termíny:

15.11-30.11.2021 Zber podkladov pre Testovanie 5 a Testovanie 9 2022

do 14.01.2021 – potrebné nahlásiť kariérovému poradcovi záujem rodičov žiakov

5.ročníka o 8 -ročné gymnáziá – bilingválne gymnáziá

Do 20.2.2022 - Zák. zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na učebné a študijné odbory, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu.

15.3.-30.4.2022 – Talentové skúšky

6.4.2022-7.4.2022 - Celoslovenské testovanie žiakov deviatych ročníkov ZŠ.

Do 10.4.2022 -  Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na ostatné študijné a učebné odbory (okrem odborov, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu).

21.4.2022-22.4.2022 - Celoslovenské testovanie žiakov deviatych ročníkov ZŠ - náhradný termín.

09.5. 2021 – 1. kolo 1.termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií)
        12.5.2021  – 1. kolo 2.termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií)

Od 16.5.2022 - Odvolacie konanie po 1. kole prijímacích skúšok.

18.5.2022 - Celoslovenské testovanie žiakov piatych ročníkov ZŠ.

1.6.2022-15.6.2022 - Zber záujmu žiakov štvrtých ročníkov o štúdium na gymnáziách s osemročným vzdelávacím programom