• Pri zápise do prvého ročníka deti absolvujú bežný test školskej zrelosti a individuálny rozhovor s pedagógmi a špeciálnou školskou pedagogičkou. Okrem žiakov, ktorí patria do školského obvodu, môžu plniť povinnú školskú dochádzku v tejto škole aj žiaci mimo obvodu, na základe žiadosti zákonného zástupcu žiaka. Vzhľadom k špecifickému zameraniu školu môžu navštevovať aj deti cudzincov, pre ktoré sme pripravení v prípade potreby poskytovať kurz slovenského jazyka.

Zápis do prvého ročníka pre šk. rok 2024/25 sa uskutoční 4. apríla 2024. Zákonný zástupca dieťaťa, ktoré k 1. septembru v danom školskom roku dovŕšilo 6 rokov veku, je povinný aj s dieťaťom zúčastniť sa zápisu.

Po úspešnom splnení vyššie uvedených podmienok riaditeľ školy vydá rozhodnutie o prijatí, respektíve neprijatí dieťaťa do SZŠ UNES.

Informacie_k_zapisu_2024.docx

Informacie_k_zapisu_2024_ANJ.docx